Pytania neurologiczne »

Pytania neurologiczne

- pytania o choroby układu nerwowego

Zadaj bezpłatne pytanie dotyczące chorób układu nerwowego

Zapytaj na forum neurologicznym

Na pytania odpowiedział lekarz Tomasz Tykocki, Klinika Neurochirurgii w Warszawie, absolwent II Wydziału Lekarskiego AM w Warszawie.
Neurologia Zaburzenia neurologiczne po przeszczepie nerki Dziecko po przeszczepie nerki z powolnym wzrostem mocznika. Podczas wymiany osocza krwi następowały drgawki, zwidy, lęki. Po ostatnim zabiegu wystąpiły objawy padaczkowe oraz stwierdzono obrzęk mózgu. Jakie mogą być skutki takiego stanu rzeczy?...
Nowotwory układu nerwowego Oponiak a kuracja hormonalna W 2006 miałam usuniętego oponiaka( mózgu) czy branie np. hormonów (mam nieregularne miesiączki) może spowodować ponowne pojawienie się oponiaka?
Bóle głowy Nieustanne bóle głowy Mój narzeczony ma problem dotyczący nieustannego bólu głowy, który pojawia się niemal codziennie od 6 lat. Ból ten jest uciążliwy jak migrena, ale towarzysza temu nietypowe objawy np. wstręt przed świeżym powietrzem. Unika on tez kontaktu ze...
Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate Torbiel podpajęczynówkowy głowy Mam 1cm torbiel w głowie podpajęczynówkowy chciała bym się dowiedzieć jak wygląda leczenie? dokuczają mi przy tym bóle i zawroty głowy.
Choroby kręgosłupa Torbiel oponowa Badanie MR wykonano w sekwencji FSE i frFS (obrazy T1 i T2-zależne) oraz z saturacją tłuszczu, wpłaszczyznach strzałkowych i poprzecznych. Na poziomie L4/L5 widoczne jest niewielkie symetryczne uwypuklenie krążka międzykręgowego typu bulging disc...
Padaczka (epilepsja) Alkohol podczas leczenia padaczki Czy w trakcie leczenia padaczki (kwasem walproinowym) można pić alkohol? Czy to może jakoś szczególnie zaszkodzić? W jakich ilościach?
Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki Wzmożone napięcie mięśniowe u niemowlaka Chciałabym się dowiedzieć co właściwie oznacza wzmożone napięcie mięśniowe u 2 miesięcznego dziecka. Podczas kontrolnej wizyty takie rozpoznanie postawił lekarz pediatra i skierował nas do neurologa. Czy to coś poważnego?
Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki Neuropatia uda lewego Od ok. miesiąca odczuwam brak czucia lewego uda po przedniej stronie. Wraz z utratą czucia pojawiły się: pieczenie, ból, ukłucia. Co może być przyczyna w/w objawów?
Neurologia Jamistość rdzenia Czy jamistość to choroba wrodzona??? Jakie są przyczyny jamistości rdzenia? Czy choroba jest uleczalna lub do czego prowadzi? Mam jamę syringomieliczną 49x6x6 mm w odc. piersiowym , czym to grozi? A teraz boli mnie mocno szyja , głowa, barki, przy...
Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki Brak reakcji przy uderzeniu (badaniu) ścięgna Achillesa Na co wskazuje brak reakcji na uderzenie w ścięgno Achillesa, chory ma stwierdzoną cukrzycę (leczoną dietą) oraz nadciśnienie (zmiany w dnie oka).
Neurologia Badanie tomografii komputerowej głowy a obraz wewnątrz i zewnątrzczaszkowy Czy badanie tomografii komputerowej głowy obrazuje także jeśli jest coś złego na zewnątrz czaszki, powierzchownie pod skórą? czy tylko to co znajduje się wewnątrz? drugie ewentualne pytanie jeśli tylko wewnątrz to jakie badanie mogło by okazać czy jest coś nie tak?
Nerwobóle Zapalenie nerwu trójdzielnego U mamy (80 lat) silny ból lewej części twarzy połączony z jej drętwieniem zdiagnozowano jako zapalenie nerwu trójdzielnego (dolna i środkowa gałąź). Mama bierze jakiś lek, który bardzo mocno spowalnia jej reakcje i czyni ją otępiałą. Czy nie ma...
Neurologia Zewnątrzczaszkowa budowa okolic potylicy Czy powierzchownie pod skórą na głowie znajdują się różnego rodzaju naczynka, żyłki jakieś ścięgienka i tym podobne? Pytam gdyż wyczułem z tyłu głowy bodajże jest to część potyliczna że pod palcem przeskakuje mi coś niewielkiego cienkiego jakby żyłka, to normalne?
Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki Wyrwany nerw udowo-goleniowy Podczas operacji żylaków lewej nogi razem z żyłą główną wyrwano mi nerw udowo-goleniowy. Noga mnie boli kłuje uczucie drętwienia i mrowienia, są siniaki. Operacja była przeprowadzona 4 miesiące temu. Ciągle nosze rajstopy uciskowe a noga wieczorem...
Zaburzenia zmysłów Szum w uszach Od około roku mam dziwne uczucie szumu i dzwonienia w uchu. Mam 20 lat. Moja mama mówi, że to moja wyobraźnia, a ja już sam nie wiem. Najczęściej szum nasila się przy zasypianiu. Czy powinienem zgłosić się z tym do lekarza? A jeśli tak to do jakiego.