Pytania neurologiczne »

Pytania neurologiczne

- pytania o choroby układu nerwowego

Zadaj bezpłatne pytanie dotyczące chorób układu nerwowego

Zapytaj na forum neurologicznym

Na pytania odpowiedział lekarz Tomasz Tykocki, Klinika Neurochirurgii w Warszawie, absolwent II Wydziału Lekarskiego AM w Warszawie.
Nerwobóle Ból w dolnej części pleców Mam od kilku miesięcy problem, a mianowicie bolą mnie plecy w dolnej części. Byłam u neurologa. Na początku przepisał mi leki przeciwbólowe i osłonowe. Niewiele pomagały. Zalecił zabiegi i masaże skorzystałam ale w żadnym stopniu nie pomogły. Ból...
Neurologia Zmiany wolnofalowe w odprowadzeniach z przednich części mózgu W opisie badania EEG, które ostatnio mi zrobiono (w czuwaniu ), napisano: RZ obecna. Na tym tle w okolicach czołowych widoczne są w grupach i krótkich seriach fale theta 5-6 Hz o ampl. do 100 uV narastające w HW( fale delta 2-3 Hz o ampl. do 120...
Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki Drżenie rączek u niemowlaka po szczepionce U naszego synka po urodzeniu zdiagnozowano wzmożone napięcie mięśniowe (rehabilitowany) i drżenie kończyn. Do końca trzeciego miesiąca drżenie rączek i nóżek ustąpiło. Wtedy też podano mu pierwszą szczepionkę przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi....
Neurologia Ognisko w centrum semiovale w sekwencji T2 Co oznacza opis wyniku MRI głowy: W istocie białej prawego płata czołowego (centrum semiovale) obszar podwyższonego sygnału sekwencji T2 zależnej. I za jakie funkcję odpowiada dany obszar mózgu?
Nerwobóle Silny ból rąk Moja mama od marca tego roku skarży się na silny ból rąk. Zdarzają się przypadki, że nie jest w stanie podnieść nawet kubka do ust. Chodzi tu o ból w okolicy łokcia. Jak ostatnio wmasowała sobie maść, to zrobił jej się krwiak od wewnętrznej strony...
Choroby naczyniowe Przyczyny udaru mózgu Z czego powstaje udar mózgu? Czy może się nawrócić i czego w takim przypadku wystrzegać się?
Choroby naczyniowe Ognisko naczyniopochodne w prawej półkuli mózgu Badanie MRI mózgowia w sekwencji SE i FSE w obrazach T1,T2-zależnych oraz Flair w trzech płaszczyznach. W badaniu widoczny pojedynczy drobny o śr 6mm hiperintensywny obszar w obrazach T2- zależnych oraz Flair zlokalizowany w istocie białej...
Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki Drżenie kciuka a dyskopatia Czy ma związek drżenie kciuka z dyskopatią? Od kilku godzin drży mi kciuk, a od kilku dni mam dolegliwości dyskopatii.
Padaczka (epilepsja) Zła atmosfera, stres a ataki padaczki Czy człowiek chory żyjący od dzieciństwa w domu,w którym jest wciąż nie miła, zła, stresowa atmosfera, gdzie jest bardzo źle traktowany i trwa to wiele lat - to czy może powodować ,ze pojawiają się wciąż ataki padaczki i bardzo złe samopoczucie?
Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki Zespół hipotoniczno-hipertoniczny Co to jest zespół hipotoniczno-hipertoniczny? Wszędzie tego szukam i nie potrafię znaleźć.
Choroby naczyniowe Hipodensyjne ognisko w odnodze tylnej torebki wewnętrznej TK GŁOWY: Badanie wykonano w trybie pilnym bez podania środka kontrastowego. W odnodze tylnej torebki wewnętrznej po stronie lewej widoczne jest hipodensyjne ognisko wielkości 0,9 cm o charakterze przebytej zmiany naczyniopochodnej. Cechy...
Neuroinfekcje, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych Objawy oponowe ujemne Stwierdzono u mnie rozpoznanie: objawy oponowe ujemne. Co to oznacza?
Padaczka (epilepsja) Potencjały drgawkowe znad okolicy skroniowej EEG: Obfity,symetryczny rytm alfa-10,3Hz
Śpiączka Głęboka sedecja Czy utrzymywanie pacjenta przez długi czas w stanie głębokiej sedacji czyni jeszcze jakieś inne szkody oprócz upośledzenia układu oddechowego?
Padaczka (epilepsja) Jak zdiagnozować padaczkę? Mój brat nigdy nie chorował na padaczkę ale ostatnio miał atak podobny do padaczki, tj. bezwładny i sztywny upadł na ziemie, zaciskał zęby, dusił się i zrobił się siny. Jak można rozpoznać, czy to faktycznie jest padaczka, czy też inna choroba?