Pytania neurologiczne » Bóle głowy » Nagłe ostre bóle w potylicy

Nagłe ostre bóle w potylicy

Mój problem to pojawiające się bóle głowy w okolicy potylicy po prawej stronie. Ból nie jest tępy ale bardzo ostry i nagły. Trwa kilka sekund ale jest na tyle silny, że doznaję chwilowego tzw. paraliżu czyli nie jestem w stanie zrobić kroku lub się poruszyć. Coś na zasadzie zwarcia. Chwile takie staram się przeczekać w bezruchu.

Takie ataki bólu pojawiają się co jakiś czas. Dawniej ból taki pojawiał się bardziej po środku ale od jakiegoś czasu odczuwam go po prawej stronie potylicy. Nie wiem czy ma to jakiś związek ale co jakiś czas mam również problem ze wzrokiem również po prawej stronie. Doznaję falowania obrazu oraz ubytki w polu widzenia które mijają po kilku minutach. Moją dodatkową chorobą są arytmie serca (napadowe migotanie przedsionków).

Nie wiem czy pojawiające się bóle w potylicy mają zawiązek z zaburzeniami widzenia? czy z zaburzeniami pracy serca gdzie oprócz problemów ze wzrokiem miałam również incydenty niedokrwienia mózgu. Czy wszystkie dolegliwości z głową mają jakieś wspólne podłoże? Miałam robione TK głowy które nie wykazało patologii oraz RM które było zrobione bez kontrastu w ciągu 5 minut tak więc nie wiem czy było wiarygodne - również wynik bez patologii. Mam 55 lat.

Julia

Zaburzenia widzenia mogą być spowodowane z niedokrwieniem siatkówki lub kory potylicznej w wyniku zaburzeń rytmu serca, dlatego należy się skonsultować z kardiologiem. Proponuję wykonać badanie MRI odcinka szyjnego kręgosłupa, gdyż ból może być spowodowany dyskopatią.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ