Pytania neurologiczne » Nerwobóle » Bóle stawów, kręgosłupa i głowy

Bóle stawów, kręgosłupa i głowy

Od dwóch lat borykam się z bólami. Najpierw były kolana, przeszłam parokrotnie rehabilitację, nie zauważyłam wielkiej poprawy. Stawy kolanowe i chrząstki są w stanie zadowalającym, mimo to bóle ciągle nasilają się (drętwienia, uczucie *wypadania kolana* a także duże obrzęki) Niedawno pojawiły się bóle bioder, kostek, kręgosłupa lędźwiowego, a także klatki promieniujące na plecy. Badania na czynnik reumatoidalny w normie, kręgosłup bez zmian zwyrodnieniowych. Często boli mnie też głowa.

W tamtym roku przeszłam boreliozę, udało się ją zaleczyć, nie miałam robionych żadnych badań neurologicznych. Po zaleczeniu choroby nie było żadnej poprawy w samopoczuciu, moim zdaniem nawet się pogorszyło.

Jakie badania można wykonać jeszcze i w jakim kierunku się kierować?
odwiedziłam w ciągu tych 2 lat dziesiątki ortopedów i nic nadal nie udało się znaleźć.

Zuzanna

Prawdopodobnie cierpi Pani na tzw. zespół po boreliozie. U części chorych pomimo antybiotykoterapii nie udaje się wyleczyć z boreliozy, występują uogólnione objawy jak bóle stawów osłabienie zmęczenie. Nie ma skutecznego leczenia, warto wykonać badanie genetyczne w kierunku boreliozy, które mogą potwierdzić przewlekła infekcję.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ