Pytania neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Zmiana torbielowata a pieczenie w głowie

Zmiana torbielowata a pieczenie w głowie

Mam 55 lat (kobieta) i od pół roku czuję coraz mocniejsze pieczenie w głowie w okolicach czubka głowy w kierunku czoła, bardziej po lewej stronie. Dodatkowo od jakiegoś czasu miewam drętwienie ust i języka a także duszności, i stany jak przed omdleniem- muszę szybko wychodzić na świeże powietrze żeby nie upaść. Miałam wykonane TK głowy ale wynik jest pozytywny, żadnych nieprawidłowości. Dzisiaj mam wynik badania rezonansu magnetycznego i prosiłabym o interpretację, gdyż na wizytę u neurologa muszę jeszcze trochę poczekać.

Oto wynik:
Badanie wykonano w sekwencji SE(T1-ax.), FSE(T2-ax.cor.sag), IRFSE(T2-ax.) oraz po podaniu magnevistu(T1-ax.cor.sag.)

W rejonie zakrętu parahipokampalnego po stronie lewej widoczne krągłe ognisko śred. 6mm hyperintensywne w T2 zal.obr. i hypointensywne w T1 zal. obr. i sekw.Flair nie wzmacniające się po kontraście- poszerzona przestrzeń okołonaczyniowa?, niewielka torbielka? lub co mniej prawdopodobne ognisko malacji?

Innych zmian ogniskowych w obrębie mózgowia nie stwierdza się. Cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego w obrębie mózgowia nie uwidoczniono. Morfologia kory mózgowej prawidłowa. Ciało modzelowate prawidłowej wielkości, bez zmian ogniskowych. Układ komorowy nadnamiotowy nieposzerzony, symetryczny, nieprzemieszczony w linii srodkowej. Komora III i IV prawidłowe.

Czy to jest coś poważnego? Czy da się to wyleczyć? Jaka może być przyczyna tych zmian?

AGA

Na podstawie opisu może to być zmiana torbielowata, jednak dobrze aby neurolog lub neurochirurg zobaczył zdjęcia, gdyż opis jest mało precyzyjny. Objawy mogą być spowodowane napadami padaczkowymi. Warto wykonać badanie EEG

lek. Tomasz Tykocki