Pytania neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Wypuklenie krążka modulującego

Wypuklenie krążka modulującego

Od 6 miesięcy mam problemy z plecami, od 14 lat gram w piłkę nożna. Rezonans magnetyczny wykazał: na poziomie th6/th7, th7/th8 widoczna jest niewielka pośrodkowa wypuklina krążka modelującego worek oponowy. Reszta jest OK. Neurolog stwierdził, iż jest to nic takiego i kazał mi się położyć po czym wstawił mi (chyba krąg) w miejscu w którym wydostaje się ból. Po tym zabiegu było o 40% lepiej, mniej mnie bolało. Ból wydostaje się z okolic lewej łopatki z bólami na lewą rękę (również mrowienie sporadyczne w dwóch palcach reki).

Postanowiłem iść do bardzo dobrego masażysty, który raz w tygodniu nastawiał mi kręgosłup i wszystkie kręgi oraz zadawał ćwiczenia. Mam do niego przyjść za 1 miesiąc. Wyjaśnia mi on iż jest tak: był nacisk na nerw i teraz jest on obolały i dlatego ten ból. Musi się zregenerować.

Nie gram już od 2 miesięcy w piłkę tylko pracuje. Ból nadal jest, a chciałbym go w 100% procentach zniwelować. Może jakieś ćwiczenia powinienem robić? bardzo chciałbym już wrócić do piłki nożnej! Mam 24 lata.

Tomek

Ważne jest jakie zmiany były w odcinku piersiowym, czy był ucisk na nerw, czy były wskazania do operacji? Od tego zależy jaka metoda leczenia jest najlepsza. Nie zalecam terapii manualnych, gdyż na tym poziomie jest rdzeń kręgowy, a nieumiejętne nastawianie może spowodować poważne objawy neurologiczne. Czasem opasający ból dookoła pleców może być spowodowany neuralgią n. międzyżebrowego. Reasumując obecnie zalecałbym ćwiczenia stabilizujące kręgosłup i wzmacniające mięśnie przekręgosłupowe, dobór ćwiczeń z rehabilitantem, jest to najlepsze dla chorób zwyrodnieniowych. Ponadto zalecam basen, pływanie na plecach. Po okresie 2-3 miesięcy można zrobić rezonans kontrolny w przypadku dolegliwości.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ