Pytania neurologiczne » Choroby otępienne, zaburzenia pamięci i koncentracji » Coraz większe problemy z pamięcią krótkotrwałą

Coraz większe problemy z pamięcią krótkotrwałą

Od dłuższego czasu coraz większe problemy z pamięcią krótkotrwałą. Notorycznie szukam wszystkiego; kluczy, grzebienia, telefonu, torebki, naszykowanych przed chwilą dokumentów. Przypalam potrawy bo nie pamiętam że coś gotuje, nie pamiętam że zrobiłam picie albo gdzie postawiłam kubek. To jest tak dokuczliwe że niejeden raz popłakałam się z tego powodu. Mam wrażenie ciasnej głowy. Zawsze miałam bardzo dobrą pamięć. Do tego co innego chce powiedzieć a co innego okazuje się mówię. Np. skarpetka zamiast rękawiczka, stół zamiast krzesło. Mój 9 letni syn często pyta czy na pewno *to* chciałam powiedzieć czy znów mi się pomyliło. Najczęściej po reakcjach innych domyślam się że coś przekręciłam. Wystarczy że ktoś mi wejdzie w słowo a mam problem przypomnieć sobie o czym mówiłam. Co robić? Mam 37 lat.

Beata

Najczęściej takie objawy występują w depresji lub zaburzeniach nerwicowych. Trudno się skoncentrować, występują kłopoty z pamięcią itd. Dlatego warto się najpierw zastanowić czy to nie jest głównym problemem. Rzadziej takie objawy występują w guzach mózgu, czy innych schorzeniach organicznych mózgowia. Zatem najlepiej zacząć od samego początku czyli lekarza pierwszego kontaktu. A dalej, jeśli będzie potrzeba, wizyta u specjalisty.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ