Pytania neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Ciało wykonuje czynności inne niż te o których myślę

Ciało wykonuje czynności inne niż te o których myślę

Mój problem polega na tym, że zdarza mi się wykonywać czynności inne niż te o których właśnie myślę:

1. Jestem programistą maszyn przemysłowych, dużo pracuję przy komputerze. Gdy pracuję przy komputerze i zastanawiam się nad kolejnym ruchem , bezwiednie naciskam jakiś klawisz klawiatury. Zdarza mi się w interfejsie aplikacji komputerowej wybierać inne opcje niż te o których właśnie myślę. Źle odczytuję zapisane liczby: np liczbę 17,22 kiedyś odczytałem jako 21,22. Mam problemy w pracy z powodu błędów w moich programach. Gdy widzę moje błędy, sam nie mogę uwierzyć, że to ja popełniłem taką bzdurę. Zaczynam podejrzewać, że to ktoś z kolegów z pracy *kopie dołki po de mną*.

2. Zapominam o czynnościach które zaplanowałem. Gdy zaplanuję jakąś czynność do wykonania, zapominam o niej, jakoś dziwnie moja świadomość uznaje ją za wykonaną. Potem jestem zaskoczony, że coś nie zostało zrobione.

3. Nie potrafię poprawnie przepisać tekstu, np. przepisując nr konta, nawet nie wiem jak bym się starał i skupiał to zawsze się pomylę. Jakiś czas temu wypełniałem sześciokrotnie przekaz na poczcie i za każdym razem popełniałem błąd. Teraz przeszedłem na korzystanie z usług bankowości elektronicznej, gdzie mogę kopiować gotowe zestawy informacji i wklejać je.

4. Błędów nie popełniam gdy jadę szybko samochodem, wtedy jestem nadzwyczaj perfekcyjny. Gorzej jest gdy warunki jazdy zmuszają mnie do powolnej jazdy. Bywa że w ostatniej chwili zauważam światło stop.

Proszę o pomoc jak radzić sobie z tymi problemami?
Czy i do jakiego specjalisty powinienem się udać?

Mariusz

Długotrwała praca komputerowa może doprowadzać do osłabienia percepcji. Pogarsza się wzrok, są problemy z pamięcią świeżą. Gdy taki stan się przeciąga dniami, latami to może się utrwalić. Świadomość takiej sytuacji doprowadza do frustracji i nasila te dolegliwości. Dobrze wprowadzić hienę pracy komputerem, a najlepiej odpocząć parę tygodni. Może to znacznie poprawić funkcjonowanie. W przypadku braku poprawy, proponuję konsultacje neurologiczną.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ