Pytania neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle kręgosłupa po fenestracji lewostronnej i usunięciu przepukliny jądra miażdżystego

Bóle kręgosłupa po fenestracji lewostronnej i usunięciu przepukliny jądra miażdżystego

TK przed operacja wykazała na L3-L4 widoczny kręgozmyk tylny na ok. 3mm oraz obuboczną przepuklinę tarczy międzykręgowej z uciskiem na worek oponowy i oba korzenie nerwowe. Na L4-L5 obniżenie wysokości tarczy międzykręgowej oraz centralno-obuboczna przepuklina tarczy międzykręgowej większa po lewej stronie z uciskiem na worek oponowy i oba korzenie nerwowe. Operacyjnie zrobiono fenestracje L4-L5 lewostronna i usunięcie przepukliny jądra miażdżystego. TK po operacji wykazało na L3-L4 centralno-dwuboczna wypuklinę tarczy międzykręgowej z uciskiem na worek oponowy i korzenie rdzeniowe, na L4-L5 stwierdza się stan po operacji. Centralno-dwuboczna wypuklina tarczy między kręgowe z przepukliną jądra miażdżystego z uciskiem na korzenie rdzeniowe i worek oponowy.

Po operacji jestem już 6 m-cy i dalej mam bóle lewej k.dolnej jak przed operacja.
Czy operacja była wykonana dobrze i co mam zrobić żeby ten ból mi minął.

Ligia

Na pytanie czy operacja była wykonana dobrze nie jestem w stanie odpowiedzieć. Choroba kręgosłupa jest na kilku poziomach, obecnie można wykonać operację stabilizacji kręgosłupa z użyciem śrub, gdyż prawdopodobnie jest niestabilność kręgosłupa. Leczenie zachowawcze może być nieskuteczne.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ