Pytania neurologiczne » Urazy » Ból kości ogonowej, szyi, problemy z poruszaniem głową, zawroty głowy i mdłości podczas jedzenia po upadku

Ból kości ogonowej, szyi, problemy z poruszaniem głową, zawroty głowy i mdłości podczas jedzenia po upadku

Wczoraj po południu wracałam z zakupów do domu i na moje nieszczęście jakieś 30 metrów od domu poślizgnęłam się na śniegu, upadając bezpośrednio na tył głowy, a następnie na kość ogonową. Podniosłam się bardzo powoli i z wielkim bólem weszłam do domu, po czym straciłam przytomność. Dzięki Bogu mąż obudził się gdy tylko krzyknęłam i więcej już nic nie pamiętam. Ocknęłam się w łazience polewana zimną wodą i tak powoli dochodziłam do normy. Bezpośrednio po ocknięciu się strasznie bolała mnie głowa i uszy, myślałam ze krew mi będzie wypływać. Zażyłam tabletki przeciwbólowe i po dwóch godzinach ból głowy ustał, został już tylko wielki ból kości ogonowej.

Dzisiaj wstałam i nie potrafię ruszać głową, strasznie boli mnie szyja, nie mogę pochylać głowy do przodu, odchylać do tylu ani na boki, nawet jak dotknę szyję, to czuję straszny ból, nawet podczas połykania. Natomiast głowa mnie nie boli. Do tego kręci mi się w głowie i jestem bardzo otępiała, nie mogę jeść, bo bierze mnie na wymioty. Czuję się jak pijana.

Justyna

Proponuję udać się do szpitala potrzebne jest wykonanie zdjęć radiologicznych głowy oraz szyi.

lek. Tomasz Tykocki