Pytania neurologiczne » Depresja, nerwica, zaburzenia psychiczne » Umiarkowane zaniki płatów czołowych, skroniowych i robaka móżdżku

Umiarkowane zaniki płatów czołowych, skroniowych i robaka móżdżku

4 lata temu roku stwierdzono u mnie z tk zaniki korowe płatów jak w temacie. Mam z tym związane liczne zaburzenia psychiczne, brak woli życia, natrętne myśli pod postacią długo utrzymujących się obsesji i kompulsji, a także bardzo często się słownie *nakręcam*, że nie mogę nie raz tego znieść. Mam także i tak że euforia potrafi się utrzymywać przez wiele tygodni, a jak się skończy, to mam silne uczucie melancholii i bezsensu życia.

Jestem nadwrażliwcem bardzo silnie reaguje na przykre słowa do mnie skierowane, zwłaszcza jeśli jest to krzyk, czy też jakaś pretensja. Wówczas czuję, jakby przez głowę przechodził mi jakiś dreszcz i automatycznie odczuwam silne napięcie emocjonalne podobne do paraliżu.

Czy można się wyleczyć z tych oto wyżej wymienionych objawów psychicznych. Biorę silne neuroleptyki.

adam

Opisane objawy mogą być leczone przy pomocy farmakoterapii. Leki które Pan bierze, mogą być pomocne jednak dość często leki dobiera się indywidualnie. Oczywiście istnieje pewna korelacja objawów z opisem zaników korowych, może to oznaczać że objawy będą trudniejsze do opanowania.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ