Pytania neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Torbiel szyszynki a zaburzenia lękowe

Torbiel szyszynki a zaburzenia lękowe

Z tego. co już wiem, objawy lękowe, jakie posiadam, nie powinny być powodowane torbielą szyszynki o rozmiarach 0,9x0,7cm, a zaburzeniami lękowymi. Czy jeżeli torbiel szyszynki powiększa się, to musi być usunięta chirurgicznie? Czy zabieg taki jest bardzo niebezpieczny i czy wykonuje się go w Polsce?

Wracając jednak do moich zaburzeń lękowych, czy mogły być one spowodowane braniem leku przez 9 miesięcy na problemy ze skórą twarzy. Na skórę to pomogło, ale może lek ten uszkodził jednocześnie moją psychikę. Czy takie zaburzenia lękowe można wyleczyć? Czy jest to proces długotrwały i skomplikowany? Jakie leki są dobre na moje zaburzenia lękowe?

Norbert

Guzy okolicy szyszynki są operowane w Polsce. W przypadku torbieli to operacja jest wskazana, gdy torbiel jest duża i powoduje objawy jak wodogłowie. Można wykonać operację endoskopowo lub klasycznie chirurgicznie.

Leczenie zaburzeń lękowych nie jest tylko farmakologiczne, ale przede wszystkim terapeutyczne. Jest to proces trwający bardzo indywidualne, ale minimum to ok 1 roku. Dobór leków nie jest prosty, zwykle na początku leczenia objawy się nasilają, a leki działają dopiero po miesiącu.

Proponuję potraktować to jako wyzwanie w walce o swoje zdrowie i samopoczucie. Tak, zaburzenia lękowe są uleczalne.

lek. Tomasz Tykocki