Objawy choroba Parkinsona

Mój mąż ma 58 lat od pół roku zauważyłam że bardzo spowolniał ma trudności z wstawaniem i odrywaniem stóp z ziemi nogami wprost pociąga szczególnie jak jest zmęczony. Stawia drobne kroczki ma drżenie rąk a szczególnie prawej ostatnio zauważyłam że towarzyszy mu takie pocieranie palca wskazującego z kciukiem. Zaczął się garbić i mieć problemy z pamięcią krótkotrwałą. Potrafi 5-6 razy dziennie zapytać jaki dziś dzień, gdzie ma klucze czy inne drobiazgi. Zatrzymuje się bezruchu z dziwnym takim otępiałym wyrazem twarzy.

Poszłam z nim do neurologa i dostał skierowanie na tomografię komputerową i leki. Z wynikami z tomografii ma się zgłosić. Czy na wynik z tomografii to może wykazać czy to początek choroby Parkinsona?

Mąż jet z bliźniąt i to 7 miesięcznych brat zmarł zaraz po porodzie, mąż zawsze się skarżył na bóle i kręcenie w stawach szczególnie na zmianę pogody. Mama jego zmarła mając 57 lat i miała SM. Tata zmarł w wieku 54 na wylew.

czesława

Tak może się objawiać choroba Parkinsona, jednak diagnozę powinien postawić neurolog. Badaniem obrazowym jak CT nie można potwierdzić choroby Parkinsona.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ