Objawy choroba Parkinsona

Mój mąż ma 58 lat od pół roku zauważyłam że bardzo spowolniał ma trudności z wstawaniem i odrywaniem stóp z ziemi nogami wprost pociąga szczególnie jak jest zmęczony. Stawia drobne kroczki ma drżenie rąk a szczególnie prawej ostatnio zauważyłam że towarzyszy mu takie pocieranie palca wskazującego z kciukiem. Zaczął się garbić i mieć problemy z pamięcią krótkotrwałą. Potrafi 5-6 razy dziennie zapytać jaki dziś dzień, gdzie ma klucze czy inne drobiazgi. Zatrzymuje się bezruchu z dziwnym takim otępiałym wyrazem twarzy.

Poszłam z nim do neurologa i dostał skierowanie na tomografię komputerową i leki. Z wynikami z tomografii ma się zgłosić. Czy na wynik z tomografii to może wykazać czy to początek choroby Parkinsona?

Mąż jet z bliźniąt i to 7 miesięcznych brat zmarł zaraz po porodzie, mąż zawsze się skarżył na bóle i kręcenie w stawach szczególnie na zmianę pogody. Mama jego zmarła mając 57 lat i miała SM. Tata zmarł w wieku 54 na wylew.

czesława

Tak może się objawiać choroba Parkinsona, jednak diagnozę powinien postawić neurolog. Badaniem obrazowym jak CT nie można potwierdzić choroby Parkinsona.

lek. Tomasz Tykocki