Ciarki na skórze

Od pewnego czasu pojawiły się ciarki na lewej stronie tylnej części głowy, od kilku dni przez cały prawy pośladek i poniżej przechodzą również ciarki objawami podobne do elektryzowania ciała, Jest to odczuwalne przy dotyku, przy ściąganiu lub zakładaniu odzieży. Jest to dosyć nieprzyjemne, czasem mam też pojedyncze drżenie mięśni na brzuchu lub udach ale to występuje rzadko.

Jestem zaniepokojona ponieważ moja mama zmarła rok temu na nowotwór mózgu. Występowały u niej w związku z tym ataki padaczkowe i ciarki - które początkowo diagnozowano jako uraz po udarze mózgu - który również źle był zdiagnozowany - ponieważ był to pierwszy rzut glejaka.

Jakie powinnam wykonać badania i czy te objawy coś mogą znaczyć?

Joanna

Prawdopodobnie występuje u Pani objaw Lhermitte*a. Jest on nieswoisty dla żadnej jednostki chorobowej. Występuje on np. w stwardnieniu rozsianym, guzach kanału kręgowego, awitaminozie B12, dyskopatii szyjnej. Zatem diagnoza choroby neurologicznej może się potwierdzić, jednak nie jest to pewne. Trudno wykonać cały panel badań obrazowych: jednak zalecałbym badanie obrazowe głowy, jak CT czy MRI oraz MRI odcinka szyjnego.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ