Pytania neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Zaznaczone zaniki korowe mózgu w młodym wieku

Zaznaczone zaniki korowe mózgu w młodym wieku

Badanie MR wykonano w sekwencji SE/T1, T2 i FLAIR w płaszczyznach poprzecznych. Stwierdzono pojedyncze, drobne ognisko, średnicy 2 mm o charakterze demilinizacyjnym zlokalizowane w prawej półkuli mózgu w okolicy ciemieniowo-potylicznej nie ulegające wzmocnieniu pokontrastowemu. Zaznaczone zaniki korowe mózgu oraz niewielkiego stopnia poszerzenie komory IV i wodociągu mózgu. Szczeliny móżdżku w niewielkim stopniu pogłebione.

Czasami zdarzają mi się mroczki przed oczami, ból gałek ocznych przy poruszaniu nimi. Na co dzień mam wrażenie osłabienia prawej strony ciała, a także drętwienia kończyn jak również twarzy po tej samej stronie. Mam problemy ze zgięciem palców w prawej nodze. Zdarza mi się kuleć, nie panować nad precyzją ruchów. Praktycznie nie odczuwam zimna w nogach. Jakie należy wykonać dalsze badania, aby poznać przyczynę takiego stanu? Czy jest możliwe, aby to było SM? Mam 20 lat.

Basia

Trzeba wykonać diagnostykę w kierunku SM, badanie płynu mózgowo-rdzeniowego, potencjały wzrokowe. Niestety SM może również, rzadko, występować w młodym wieku.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ