Zaburzenia ruchowe i oddawania moczu

W 3 miesiące temu przeszłam dwie operacje kręgosłupa lędźwiowego.
Pierwsza to stenoza kanału kręgowego,dyskopatia L5/S1 i L4/L5,rwa kulszowa prawostronna. Leczenie;odbarczanie korzeni L5 i S1,dyscektomia-droga fenestracji prawostronnej(L4/L5/S1)
Druga to: zespół bólowy kręgosłupa lędźwiowego,stenoza kanału kręgowego,dyskopatiaL5/S1,L4/L5,rwa kulszowa prawostronna,zaburzenia zwieracza pęcherza moczowego, niedowład stopy prawej, stan po dyscektomi L4/L5 i L5/S1
Leczenie hemilaminektomia L5 prawostronna.

Po tych operacjach byłam na miesięcznej rehabilitacji na oddziale rehabilitacji neurologicznej gdzie stwierdzono zespół ogona końskiego,stan po dyskoidektomii i hemilaminektomii.

Niestety moczu dalej nie oddaję samodzielnie cewnikuję się co 3,4 godziny. Nie jest to dla mnie komfortowa sytuacja, właśnie jestem na kolejnym antybiotyku,bo mam zapalenie pęcherza moczowego,najgorsze jest to ,że nie mam czucia w pachwinach i nie potrafię określić zmian chorobowych. Do tego grzybica pochwy i ból brzucha od leków. Byłam u urologa,a on powiedział ,że za bardzo mi nie pomoże,bo trzeba zrobić specjalistyczne badania. Dostałam lek po którym się źle czułam. Każdy lekarz daje swoje leki, a ja się gubię które brać, a które nie.

Mam 34 lata, cztery miesiące na zwolnieniu i dalej mnie ono czeka. Jakie badania powinnam zrobić,gdzie się udać! Lekarz pierwszego kontaktu proponuje szpital, bo leczenie ambulatoryjne nie przynosi efektów! Chyba to jest jedyne wyjście. Ale mam pytanie od kogo skierowanie ! I na jaki oddział!

Angelina

Jeśli chodzi o zaburzenia oddawania moczu to dobrze zrobić badanie urodynamiczne, oceniające pęcherz moczowy, w oddziale urologii Trzeba jeszcze wykluczyć czy nie ma ucisku korzeni nerwowych oraz stożka końcowego, czyli wykonać kontrolny MRI. Zaburzenia czucia mogą się utrzymywać bardzo długo a nawet stale.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ