Pytania neurologiczne » Depresja, nerwica, zaburzenia psychiczne » Stany lękowe, lekkie zaburzenia świadomości, mroczki przed oczami, otępienie

Stany lękowe, lekkie zaburzenia świadomości, mroczki przed oczami, otępienie

Od jakiegoś czasu zauważyłem u siebie pewien problem. Nie wiem jak to opisać, ale wszystko wokół wydaje mi się sztuczne. Bardzo często mam mroczki przed oczami, czasem wydaje mi się, że obraz widziany przeze mnie rusza się, na przykład patrząc na telewizor mam czasem wrażenie, jakby się poruszał. Dodam, że obraz wędruje szybko, a następnie wraca na swe miejsce, wszystko się dzieje w ułamkach sekund. Robi taki gwałtowny ruch. Miewam stany lękowe. Uniemożliwia mi to poprawne funkcjonowanie i powoduje popadanie w jakąś paranoję. Boję się, że tracę wzrok.

Czasami też mam takie wrażenie, gdy jadę samochodem, że gdybym uderzył w słup lub jakieś auto, to nic by mi się nie stało. Nie wiem jak to lepiej opisać, takie lekkie zaburzenia świadomości. Zdarza mi się zapominać o czym przed chwilą myślałem lub robiłem. Wcześniej nie miałem takich problemów. Nie wiem, co się stało, ale trochę mnie to przeraża. Czytałem też o objawach depresji. Większość z nich pasuje do mojego teraźniejszego stanu. Wcześniej nie miałem takich problemów. Jeśli coś to pomoże, to dodam iż noszę okulary. Nie wiem czy to może być też tym spowodowane. W najbliższym czasie mam zamiar udać się do psychologa. Mam 16 lat.

Kamil

Wydaje się że pomysł aby udać się do psychologa jest dobry. Może wcześniej spróbować konsultacji u psychiatry jako lekarza gdyż psycholog może zaszufladkować nie znając się na objawach medycznych.

lek. Tomasz Tykocki