Pytania neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Rwa kulszowa a lekkie skrzywienie kręgosłupa w lewo i rotacja trzonów w prawo

Rwa kulszowa a lekkie skrzywienie kręgosłupa w lewo i rotacja trzonów w prawo

Mam ogromny problem z tzw. rwą kulszową. Mam 30 lat i zdarzyło się to po raz pierwszy. Jestem krótko po porodzie (cięcie cesarskie) bo 3 miesiące (mam jeszcze 4 letnie dziecko). Kilka tygodni temu schyliłam się i strzyknęło mi w plecach. Poczułam jak promień idzie przez udo, łydkę aż do stopy (prawa noga). Do dzisiejszego dnia ciągle boli mnie noga a to już 1,5 miesiąca.

Zrobiłam sobie zdjęcie RTG i cytuję:
Lekkie skrzywienie kręgosłupa w lewo. Rotacja trzonów w prawo. Szpara L5/S1 węższa od pozostałych.

Najpierw dostałam w zastrzykach leki przeciwbólowe ale nic nie pomógł poszłam do neurologa i dostałam kolejne zastrzyki oraz maść. Nadal żadnej poprawy. Noga nadal mnie boli nawet gorzej. Na leżąco na wznak jak podniosę wyprostowana nogę to mnie boli, ciągle mnie rwie noga, łapią skurcze i mam mrowienia w łydce i stopie. Najgorzej boli łydka. Jak siedzę, czy leżę jest ok gorzej jak mam wstać i chodzić wtedy od razu rwie mnie w łydce i mam mrowienia.

Chodziłam jeszcze na rehabilitację laser i prądy - 10 zabiegów i nic. Od 3 tygodni chodzę na masaż. Wzięłam już 4 masaże po 30 min i noga nadal boli. Pani masuje mi plecy, pośladki, nogi. Mówi,że mam bardzo spięte ciało. Pierwszy i drugi masaż był koszmarem.

Proszę o pomoc bo już nie wiem co mam robić. Nie wiem co mogę jeszcze zrobić aby w końcu przestało boleć. Nie mam możliwości leżeć w domu czy dużo odpoczywać bo przy 2 dzieci jest to niemożliwe. Do tego dochodzi noszenie na rekach małego dziecka chociaż staram się ograniczać to noszenie do minimum.

Magdalena

Trzeba wykonać badanie MRI odcinka lędźwiowego i zdiagnozować dolegliwości, możliwe że potrzebne będzie leczenie operacyjne.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ