Pytania neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ogniska hiperintensywne mogące odpowiadać naczyniakom w trzonach kręgów

Ogniska hiperintensywne mogące odpowiadać naczyniakom w trzonach kręgów

Neurolog, który skierował mnie na badanie MR, jest na dłuższym urlopie, a wynik, który odebrałam zaniepokoił mnie.
O przepuklinie wiedziałam z TK kręgosłupa, ale niepokoją mnie *ogniska hiperintensywne, mogące odpowiadać naczyniakom* . Proszę więc, jeśli to możliwe o interpretację wyniku. Pozdrawiam.

Opis badania:

Badanie MR kregosłupa szyjnego wykonano w sekwencji TSE (obrazy T2-zależne, T2-zal. Fat-Sat), SE (Tl-zależne), MEDIC w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych. Liczne artefakty spowodowane obecnością aparatu zębowego utrudniają ocenę badania.

Na poziomie C5/C6 widoczna jest duża, pośrodkowo-lewoboczna przepuklina (ekstruzja) krążka międzykręgowego uciskająca znacznie worek oponowy, lewy korzeń nerwowy oraz modelująca wyraźnie przednią powierzchnię rdzenia kręgowego. Na poziomie C4/C5 uwidacznia się nieduża, pośrodkowa wypuklina krążka m/k z cechami niewielkiego ucisku worka oponowego. Odprostowanie fizjologicznej lordozy szyjnej. Poza tym obraz kręgosłupa, kanału i rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym jest w granicach normy. W trzonach kręgów Th2 i Th5 widoczne są drobne ogniska hiperintensywne w obrazach Tl- i T2- zależnych, mogące odpowiadać naczyniakom.

Małgorzata

Ma Pani dyskopatię na dwóch poziomach w odcinku szyjnym. Jeżeli występują silne dolegliwości bólowe kończyn górnych to warto skonsultować się z neurochirurgiem.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ