Pytania neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Ogniska demielinizacyjne w płacie czołowym a drętwienie rąk i nóg

Ogniska demielinizacyjne w płacie czołowym a drętwienie rąk i nóg

Badanie MRI głowy wykonano w przekrojach poprzecznych w sekwencjach SE/T1, FSE/T2 i FLAIR.

Podkorowo w płacie czołowym prawej półkuli mózgu (w zakręcie czołowym górnym) oraz w okolicy tylnej części trzonu komory bocznej lewej widoczne są dwa niewielkie ogniska demielinizacyjne (większa ze zmian w lewej półkuli mózgu o wymiarze 5,5 na 4mm), innych zmian ogniskowych w mózgu nie stwierdza się. Po dożylnym podaniu środka kontrastowego nie stwierdza się patologicznego wzmocnienia struktur mózgu.

Mam takie objawy jak drętwienie rąk i nóg, byłam u lekarza i miałam robione prześwietlenie kręgosłupa - jest bardzo skrzywiony - lekarz stwierdził, że drętwienie rąk i nóg jest spowodowane skrzywieniem kręgosłupa, dwa lata temu miałam też porażenie nerwu twarzowego (wywołane przewianiem?).

Czy jestem na coś poważnego chora? W dzieciństwie miałam też zapalenie opon mózgowych czy te wyniki MRI mogą być przez te zapalenie opon.

ANETA

Opis badania jest dziwny bo ktoś stwierdza demielinizację przy braku wzmocnienia po kontraście, przy podejrzeniu SM można wykonać badanie płynu mózgowo-rdzeniowego i mieć bardziej wiarygodną diagnozę.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ