Pytania neurologiczne » Zaburzenia zmysłów » Mroczki przed oczami, podwójne widzenie

Mroczki przed oczami, podwójne widzenie

Od dłuższego czasu martwię się o swoje zdrowie. Zacznę od tego, że od jakiegoś czasu widzę mroczki przed oczami do tego dochodzi podwójne widzenie (jeżeli trzymam palec na 20cm od oczu i patrze się w coś oddalonego to wtedy dwoi mi się obraz palca i odwrotnie jeżeli patrzę na palec to dwoi mi się obraz oddalony) i plamki przy przekręcaniu szyją w rogach oczu (przypomina to jakiś dym). Byłem u okulisty miałem robione różne badanie w tym badanie dna oka, żadne nic nie wykazało.

Do tego dochodzą jeszcze inne objawy takie jak drętwienie palców u rąk i nóg, zatykanie uszy przy większym wysiłku, zawroty głowy, częsty ból kręgosłupa w odcinku szyjnym. Głowa boli mnie ale bardzo rzadko. Dodam, że jestem osobą bardzo nieśmiałą, lękliwa, wrażliwą i od kilku lat żyję w świecie stresów i lęków. Mam 16 lat.

Mariusz

Problem może być związany z kręgosłupem szyjnym, można wykonać badanie MRI szyi ale jeśli jest też dwojenie w polu widzenie, nie wie czy okulista też to potwierdza to trzeba wykonać badanie CT lub MRI mózgu. Może też być tak że problem jest związany z silnym lękiem i stresem, dochodzi wtedy do napięcie mięśni pojawia się ból oraz dziwne nieswoiste objawy neurologiczne.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ