Pytania neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drętwienie stóp i skurcze w stopach

Drętwienie stóp i skurcze w stopach

Wykonano mi laminektomie l4 i l5 oraz dyscektomie l3/l4 i l4/l5 Rezonans po operacyjny stwierdził szerokopodstawne przepuklinę krążka l3/l4 uciska worek oponowy, szerokopodstawne obustronne wypukliny krążków l4/l5 i l5/S1 uciskają worek oponowy, na poziomie l4/l5 uciśnięte oba nerwy l5 w zachyłkach bocznych, stożek rdzenia kręgowego prawidłowy.

Jak należy odczytać ten wynik?

Uzupełniająco dodaje iż w odcinku th8-9 mam krąg który mi zwęża rdzeń o połowę, nie stwierdzono jednakże ucisku na korzenie nerwowe. Obecny mój stan to drętwienie obu stóp, na całej długości, ze szczególnym naciskiem na palce, kończyny dolne uczucie naprężenia, lekkiej drętwości, skurcze w obu stopach biegnące przez całą długość stóp aż do krocza, krocze szczególnie tylna część zdrętwiałe, sprawiające ból przy chodzeniu, problemy z sikaniem i wydalaniem. Pytanie co najprawdopodobniej jest przyczyną moich dolegliwości, i jak przekonać neurochirurga aby operację powtórzył, lub wykonał w odcinku piersiowym, czy są jakieś leki, które umożliwią mi normalne funkcjonowanie?

Mirosław

MRI po operacji pokazuje, że nadal są dyskopatie w odcinku lędźwiowym które mogą być przyczyną dolegliwości. Jednak duży ucisk rdzenia w odcinku Th stanowi wskazanie do operacji, ale jest ona trudniejsza i obarczona większym ryzykiem niż w odcinku L-S. Niestety raczej trzeba myśleć o leczeniu operacyjnym.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ