Pytania neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zespół Hornera a ćmienie w głowie i ból w klatce piersiowej

Zespół Hornera a ćmienie w głowie i ból w klatce piersiowej

Mam 24 lata. Od ok 6 lat mam zespół Hornera w prawym oku. Wcześniej tego objawu nie miałem. Pierwszy lekarz neurolog zalecił udać się do szpitala i zrobić badania. Kiedy tam pojechałem jeden z lekarzy stwierdził, że jeśli jedynym objawem jest zespół Hornera, to nie ma potrzeby robić badań, co potwierdził ordynator tego szpitala. Tak minęło ok 5 lat, gdy zacząłem odczuwać ćmienie w głowie po stronie prawego oka. Udałem się więc do tego ordynatora. Obejrzał mnie i powiedział, że nic nie widzi, ale zrobimy na wszelki wypadek rezonans magnetyczny głowy. Wyniki tego badania nic nie ukazały, a ból głowy ustąpił.

Między czasie pojawił się też ból w klatce piersiowej mniej więcej na środku, który przebija czasem również pod łopatkę (prawą). Pojawia się przy odchylaniu do tyłu. Miałem zrobione badanie rtg klatki piersiowej, ale tu również nic nie wykazano. Często czuję dziwne uczucie zimna, niedokrwienia, lekkiego omdlenia prawych kończyn.

Wiem, że trudno to zdiagnozować, ale proszę chociaż odpowiedzieć, jakie badania powinienem jeszcze zrobić? Jakie są mniej znane przyczyny zespołu Hornera? Czy tętniak w okolicy klatki piersiowej może być tego przyczyną?

Daniel

Przyczyny głównie to uszkodzenie rdzenia w odcinku szyjnym i piersiowym, jak guz szczytu płuc, guzy kanału kręgowego. Trzeba wykonać badanie MRI odcinka szyjnego kręgosłupa.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ