Pytania neurologiczne » Bóle głowy » Zapis nieprawidłowy z uogólnioną czynnością zespołów fali ostrej z wolną oraz zwiększoną ilością fal theta

Zapis nieprawidłowy z uogólnioną czynnością zespołów fali ostrej z wolną oraz zwiększoną ilością fal theta

Na bóle głowy leczę się już od 8 lat (mam 20 lat), miesiąc temu miałam robione EEG głowy i neurolog powiedział że jest niedobre i zapisał jakieś leki. Nie powiedział jednak co dokładnie oznacza. Dodam że od jakiegoś czasu na ból głowy nie pomagają już nawet najsilniejsze tabletki. Czasami ból przechodzi po kofeinie. Ból występuje codziennie i strasznie dezorganizuje dzień.

Rytm alfa prawidłowo wykształcony, symetryczny. Rz obecna. We wszystkich odprowadzeniach rejestrowano napadowo występujące zespoły fali ostrej z wolną i rozsiane pojedyncze i w grupach fale wolne theta. Hv nasila zmiany. Fs nie wpływa na zapis. Zapis nieprawidłowy z uogólnioną czynnością zespołów fali ostrej z wolną oraz zwiększoną ilością fal theta.

Czy ten zapis oznacza jakąś konkretną chorobę? Zaczęłam się zastanawiać czy doktor nie powiedział mi czegoś bo nie chciał przestraszyć.

Agnieszka

Zapis EEG jest nieprawidłowy. Warto wykonać badanie CT głowy.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ