Pytania neurologiczne » Zaburzenia zmysłów » Zanik wzroku w prawym oku

Zanik wzroku w prawym oku

Dwa razy zanikł mi wzrok w prawym oku i po chwili rozbolała mnie dokładnie lewa półkula głowy, miałam pilnie wykonać rezonans, dzisiaj odebrałm wynik, niestety do neurolog mam wizytę w srodę a do tego czasu chciałbym poznac interpretację wyniku MR:

Wysoko na sklepistości w płacie ciemieniowym lewym widoczna zmiana naczyniopochodna o śr. 4mm. Sygnał istoty szarej i białej prawidłowy, komory nieprzemieszczone. Po dożylnym dodaniu kontrastu brak patologicznego wzmocnienia sygnału w zakresie mózgowia. W celu dokładnej oceny struktur oczodołów w tym n.II do rozważenia wykonanie MR oczodołów z kontrastem. Okrężne pogrubienie błony śluzowej w prawej zatoce szczękowej oraz w komórkach sitowia tylnego.

Poza tym okulista stwierdził druzy na dnie oka prawego, od dłuższego czasu jestem wiecznie chora z nagłymi napadami gorączki, a od ponad roku wiecznie bolą mnie łydki.

Magda

Wynik badania MRI jest prawidłowy, małe zmiany naczyniowopochodne nie są istotne klinicznie. Proponuję wykonanie badania Dopplera tętnic szyjnych.

lek. Tomasz Tykocki