Pytania neurologiczne » Zaburzenia snu » Zaburzenia snu, brak koncentracji, drażliwość na światło

Zaburzenia snu, brak koncentracji, drażliwość na światło

Zaburzenia snu, brak koncentracji, drażliwość na światło są przeze mnie zauważalne już od kilku lat z przerwami. Bardzo mnie to niepokoi, gdyż często sen dopada mnie niespodziewanie, a wtedy zdarza mi się spać nawet po 16 godzin. Miewam nadwrażliwość na światło dzienne i ćmiące bóle głowy, dochodzące do ciężkich migren, gdzie z bólu występują symptomy nudności. Im bardziej próbuję się skupić tym bardziej słyszę w umyśle ton bardzo wysokich częstotliwości który wydawało by się że kurczy mi naczynka na skroni bo właśnie tu czuję ciągły ucisk, ustępuję po zażyciu aspiryny ale to niebezpiecznie brać ją cały czas. Tak ogólnie do czego się już przyzwyczaiłam to stan ogólnego otępienia, ciągłe zmęczenie na przemian z bardzo rzadkimi stanami wypoczęcia, zaniki pamięci, a od jakiegoś miesiąca pojawiło się drżenie prawej dłoni przy jej zaciskaniu.

Wszystkie te symptomy pasują mi do pląsawicy H., ale nie przypominam sobie, żeby ktoś z rodziny ją miał, choć pradziadków nie znali nawet moi rodzice, a mam dopiero 25 lat i chciałabym wiedzieć, gdzie mogłabym się przebadać w celu zdiagnozowania choroby?

Co do mojego trybu życia to studia dzienne, leki jedynie tzw. uzupełniacze czyli witaminy i mikroelementy ale nie codziennie. Dieta: węglowodany, białka takie jak jajka prawie surowe, chleb ciemny i jasny, warzywa, unikam mięsa i mleka choć ostatnio zaczęłam pochłaniać dość sporą ilość. Do tego wszystkiego pogorszenie ostrości widzenia i niskie ciśnienie oraz wyczuwalne czasowe nierytmiczne uderzenia serca. Anemia i tarczyca już wykluczone.

jagoda

Prawdopodobnie ma Pani maskowaną depresję. Napięciowe bóle głowy, zaburzenia pamięci zmiana rytmu dobowego to objawy depresyjne. Zatem zalecam jak najszybciej udać się do neurologa lub psychiatry. Objawy mogą się nasilać, znacznie utrudniając codzienne funkcjonowanie. Odpowiednie leczenie farmakologiczne i/lub psychoterapeutyczne może Pani bardzo pomóc.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ