Pytania neurologiczne » Guzy czaszki i tkanek miękkich głowy » Wyczuwalny guzek przy skroni, łzawienie oka a podejrzenie kostniaka

Wyczuwalny guzek przy skroni, łzawienie oka a podejrzenie kostniaka

Mam obok skroni guzek wyczuwalny i widoczny z zewnątrz, mam wrażenie że się powiększa i że też ma wpływ na oko, które często łzawi i jest takie szkliste. zauważyłam go pół roku temu. Często boli mnie głowa. Pani doktor neurolog stwierdziła, że to kostniak, ale badanie nie wykazało żadnych zmian, a przecież jest, chyba że to nie kostniak, tylko coś innego, niewidocznego dla tomografu. Proszę o wskazówkę, wyjaśnienie w tej sprawie.

Mam jeszcze jedno pytanie w sprawie zdjęcia RTG kręgosłupa szyjnego. Wykazało, że mam nieznaczne zwężenie przestrzeni międzykręgowej miedzy C5 i C6 oraz spłycenie lordozy. Czy może to być przyczyną krótkotrwałej utraty świadomości? Zdarzyło mi się parę razy np. miałam coś zrobić, nie zrobiłam tego, ale nie zorientowałam się dopiero po jakimś czasie, ale miałam takie dziwne uczucie, jakiś niepokój. Wydaje mi się że jest to związane z ruchem głowy jaki w danym momencie zrobiłam. Bardzo proszę o odpowiedź.

Majka

Badanie CT powinno pokazać zmianę kostną. Powinno być też wykonane okno kostne. Jeżeli rzeczywiście nic nie ma w CT, to trzeba wykonać badanie MRI.

Zmiany w kręgosłupie szyjnym są niewielkiego stopnia, jednak warto wykonać badanie MRI szyi, aby dokładnie ocenić problem.

lek. Tomasz Tykocki