Pytania neurologiczne » Bóle głowy » Uczucie ucisku w głowie, kłucia i bóle głowy po upadku a depresja lękowa z somatyzacją objawów

Uczucie ucisku w głowie, kłucia i bóle głowy po upadku a depresja lękowa z somatyzacją objawów

Od 4 lat borykam się z wielkim problemem zdrowotnym, który zatruwa mi życie każdego dnia. Kilka lat temu poszłam do solarium, gdzie leżałam zbyt długo, wynikiem czego było to, że następnego dnia wybierając się do pracy zasłabłam w łazience i przewróciłam się uderzając lewą stroną tuż nad skronią o podłogę. Dosłownie gdy tylko się uderzyłam, natychmiast się ocknęłam, a mąż zadzwonił po pogotowie.

W szpitalu zrobiono mi prześwietlenie głowy, które nic nie wykazało. Po trzech dniach zrobiłam badanie dna oka, wynik prawidłowy. Pomimo że nie miałam wstrząśnienia głowy, nie wystąpiły żadne objawy charakterystyczne, mam cały czas uczucie ucisku w głowie, kłucia jakby przechodziły pioruny, bóle głowy oraz uczucie niestabilności. Niekiedy jest łagodniej, ale praktycznie ten ucisk trwa cały czas. Tylko jak śpię to nic nie czuje. Miałam robione TC, rezonans, VNG i EEG, które nie wykazały niczego. Nie ukrywam, że mam często stresy, ponieważ zajmuje ważne i odpowiedzialne stanowisko w firmie. Nikt nie wie, że ja codziennie czuję się tak jakbym umierała. Staram się wykonywać obowiązki jak najlepiej, bo jestem też mamą dwóch synów. Lekarze twierdzą, że to nerwica bo po tym zdarzeniu miałam napady lękowe. Czasem wspomagam się jakimiś środkami uspokajającymi, ale to niewiele pomaga. Bardzo proszę o pomoc.

Edyta

Prawdopodobnie jest to depresja lękowa z somatyzacją objawów. Dobre wyniki można uzyskać po leczeniu akupunkturą. Warto też zastanowić się nad psychoterapią i/lub wsparciem farmakoterapii. Życzę powodzenia.

lek. Tomasz Tykocki