Pieczenie całej twarzy

Od czterech miesięcy borykam się z problemem pieczenia twarzy całej (jak bym była spieczona słońcem albo pokrzywą) a w szczególności brwi, opuszek nosa, policzki, żuchwa. Leczyłam się na alergię i nic, na słońce i nic, robiłam badania pierwiastków bo tak zalecił lekarz rodzinny i ok, poszłam do dermatologa to powiedziała ze to od kremu, zmieniłam tak jak kazała i nic.

Podejrzewając, że to neuralgia nerwu trójdzielnego poszłam do neurologa i powiedział ze to nerwy i przepisał mi lek psychotropowy. Powiedział, że to nie NT bo mnie piecze a boli twarz i w dodatku cała. Co mam robić z tymi lekami, wzięłam leki ziołowe, ale na razie nic.

Beata

Przede wszystkim należy rozpoznać z jakim rodzajem bólu mamy do czynienia. W przypadku neuralgii trójdzielnej ból ma charakter napadowy, kłujący, przeszywający, może być prowokowany jedzeniem, powiewem wiatru itp. W przypadku rozpoznania neuralgii nerwu trójdzielnego należy włączyć odpowiednie leczenie, nie są to leki psychotropowe. Ból może być spowodowany również przez próchnicę zębów, problemy z zatokami. Czasem oczywiście taki ból może być mieć podłoże lękowe (nerwicowe) jednak, aby postawić taką diagnozę należy najpierw wykluczyć wyżej wymienione przyczyny.

lek. Tomasz Tykocki