Pieczenie całej twarzy

Od czterech miesięcy borykam się z problemem pieczenia twarzy całej (jak bym była spieczona słońcem albo pokrzywą) a w szczególności brwi, opuszek nosa, policzki, żuchwa. Leczyłam się na alergię i nic, na słońce i nic, robiłam badania pierwiastków bo tak zalecił lekarz rodzinny i ok, poszłam do dermatologa to powiedziała ze to od kremu, zmieniłam tak jak kazała i nic.

Podejrzewając, że to neuralgia nerwu trójdzielnego poszłam do neurologa i powiedział ze to nerwy i przepisał mi lek psychotropowy. Powiedział, że to nie NT bo mnie piecze a boli twarz i w dodatku cała. Co mam robić z tymi lekami, wzięłam leki ziołowe, ale na razie nic.

Beata

Przede wszystkim należy rozpoznać z jakim rodzajem bólu mamy do czynienia. W przypadku neuralgii trójdzielnej ból ma charakter napadowy, kłujący, przeszywający, może być prowokowany jedzeniem, powiewem wiatru itp. W przypadku rozpoznania neuralgii nerwu trójdzielnego należy włączyć odpowiednie leczenie, nie są to leki psychotropowe. Ból może być spowodowany również przez próchnicę zębów, problemy z zatokami. Czasem oczywiście taki ból może być mieć podłoże lękowe (nerwicowe) jednak, aby postawić taką diagnozę należy najpierw wykluczyć wyżej wymienione przyczyny.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ