Pytania neurologiczne » Bóle głowy » Nagły, bardzo silny ból prawej półkuli głowy

Nagły, bardzo silny ból prawej półkuli głowy

Dzisiejszego wieczoru doznałam nagłego, bardzo silnego bólu prawej półkuli głowy. Zdarzyło się to podczas zabawy, przy nieznacznym wysiłku fizycznym. Ból był bardzo silny, utrzymuje się do teraz (czyli około 4h), jednak nie jest już tak intensywny. Czuję ucisk w tej części głowy, jakbym miała podwyższone ciśnienie (właśnie zmierzyłam ciśnienie: 105/68 mmHg).

Zaraz po zdarzeniu nie mogłam nawet dotknąć czoła lub owej prawej półkuli, gdyż ból się nasilał. Od ok. 13 roku życia leczę się w poradni neurologicznej, ponieważ mam bardzo silne bóle głowy, którym towarzyszy światłowstręt, osłabienie widzenia, ogólne osłabienie organizmu. Pierwszy lekarz zalecił zrobienie EEG i TK, jednak te nic nie wykazały.

Rok temu udałam się do innego specjalisty i ten zalecił zrobienie angioTK, podejrzewając malformację. Również i to badanie nic nie wykazało. Lekarz, tak jak i pierwszy, zdiagnozował migrenę.

Od jakiegoś czasu zauważyłam dziwne objawy: problemy z wyraźną mową, osłabienie prawej części ciała, co jest dla mnie dziwne, gdyż jestem praworęczna. Oprócz tego, co jakiś czas mam niekontrolowane skurcze mięśni, przede wszystkim na rękach, czasami na powiekach.

Czy to wszystko może być objawem migreny? Może powinnam ponownie udać się do neurologa? Jestem już naprawdę zmęczona tym ciągłym bólem głowy i chciałabym uzyskać jednoznaczną diagnozę. W styczniu kończę 19 lat.

Martyna

Z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać że są to objawy migreny, wykonano badania które wykluczyły inne możliwe przyczyny. Objawy migreny mogą być bardzo różnorodne. Ważne jest aby było włączone odpowiednie leczenie nie tylko napadów ale profilaktyka międzynapadowa, jest wiele skutecznych leków, trzeba udać się do neurologa.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ