Pytania neurologiczne » Choroby naczyniowe » Kilka drobnych ognisk podwyższonego sygnału w sekwencjach T2 i FLAIR a zmiany naczyniowopochodne

Kilka drobnych ognisk podwyższonego sygnału w sekwencjach T2 i FLAIR a zmiany naczyniowopochodne

Badanie wykonano w sekwencjach SE i TSE w obrazach T1 i T2 zależnych w płaszczyznach poprzecznych, czołowych i strzałkowych, bez podawania paramagnetycznego środka kontrastowego.

W istocie białej obu płatów czołowych uwidoczniono kilka drobnych ognisk podwyższonego sygnału w sekwencjach T2 i FLAIR. Obraz MR nie jest charakterystyczny, zmiany demielinizacyjne? naczyniopochodne? pozapalne? Podnamiotowo zmian nie stwierdzono, prawidłowa morfologia ciała modzelowatego. Pozostałe struktury mózgowia zmian nie wykazują. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony.

Dodam jeszcze, że dostałem skierowanie na rezonans z powodu bólów głowy utrzymujących się od blisko dwóch tygodni. Chciano mnie wysłać na tomografię, ale ze względu na to, że chciałem wykluczyć inne choroby, dostałem skierowanie na rezonans. Bóle głowy w części górnej i po bokach. Neurolog podczas badania nic nie wykrył, morfologię krwi mam w porządku, hormony tarczycy, mocz, kał, itp także. Dodam że na przełomie lipca i sierpnia przechodziłem półpaśca na szyi i głowie.

Co to może być? Co z tym robić? Czy się przejmować?

Michał

Jak opisano, odchylenia w badaniu są mało specyficzne, nie podawano kontrastu, statystycznie taki obraz najczęściej odpowiada zmianom naczyniowopochodnym.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ