Pytania neurologiczne » Choroby naczyniowe » Hipoplazja tętnicy kręgowej a głuchota, zawroty głowy, bóle głowy

Hipoplazja tętnicy kręgowej a głuchota, zawroty głowy, bóle głowy

Ponad dwa lata temu zaatakowała mnie nagła głuchota lewego ucha. Z czasem doszły mocne zawroty głowy. Następnie problemy z pamięcią, i mową oraz ataki z niedowładami. Miałam robiony rezonans i wykryto u mnie hipoplazję tętnicy kręgowej. Lekarze powiedzieli mi, że nie trzeba z tym nic robić.

Przez dwa lata się męczę. Miewam mocne bóle głowy po lewej stronie. Ostatnio mój stan się na tyle pogorszył , że przez jakiś czas nie wiedziałam jak żyję i co się ze mną dzieje. Schudłam około 10 kg. Z 56 na 46 więc jest to, duża różnica.
Kiedy wychodzę z domu czuję się źle. Robi mi się słabo i duszno. W lewym uchu słyszę piski, szum nieustający. Do tego doszły problemy ze wzrokiem. Noszę na dzień dzisiejszy okulary. Do tego doszło zapalenie żołądka.

Proszę o jakiekolwiek informacje lub wskazówki.

Do neurologa ostatnio nie mogłam się dostać. Albo często nie byłam wstanie wyjść z domu ponieważ byłam tak słaba. Gdzie nie wyjdę wszystko widzę podwójnie. Miewam problemy z pamięcią i uważam, że taki stan już za długo trwa i trzeba coś z tym zrobić.

W badaniu oka wykryto w lewym oku lekko zwężone tętnice. Bywały dni, że potrzebowałam dużo snu. Na okrągło spałam, nawet 15h a gdy wstałam w ogóle po mnie nie było tego widać, że jestem wyspana. Gdy leżałam w szpitalu na otolaryngologii to podawano mi leki nawet na chorobę Meniera.

Miałam być leczona w kierunku OUN. Byłam za słaba by gdziekolwiek się ruszyć z domu. Jestem zdana sama na siebie i nie mieszkam blisko rodziny. Proszę o jakiekolwiek informacje. Mam 25 lat. Czy mój stan jest niepokojący?

A

Objawy są bardzo ogólne. Hipoplazja tętnicy kręgowej nie jest problemem klinicznym gdyż są inne tętnicze zaopatrujące mózgowie. Trzeba wykonać badanie obrazowe mózgowia i ocenić czy nie ma zmian, można też wykonać badania hormonalne.

lek. Tomasz Tykocki