Pytania neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Epilepsja a prawo jazdy

Epilepsja a prawo jazdy

Mam pytanie odnośnie możliwości posiadania prawa jazdy w przypadku choroby epilepsji. Epilepsję mam od urodzenia, leczona już przez ponad 20 lat, nie mając w tym czasie żadnych ataków ani utraty świadomości, mdleń czy podobnych tego typu symptomów. Uprawiam aktywnie sporty bieganie, pływanie jazda na rowerze a kiedyś nawet siłownie. Stan fizyczny i psychiczny uważam ze jest bardzo dobry.

W przeprowadzonych przeze mnie badaniach EEG które miałem ostatnio przeprowadzone okazało się ze mam podejrzenia odnośnie epilepsji. Związku z tym mam też pytanie jak wygląda sytuacja z prawem jazdy czy w moim przypadku? Czy to co wspomniałem dyskwalifikuje mnie to całkowicie odnośnie prawa jazdy? czy potrzebna by były jakieś dodatkowe badania czy opinie lekarskie?

Damian

Nie ma uregulowań prawnych odnośnie prawa jazdy i epilepsji. Jeśli napady nie występują przez dwa lata i nie bierze pan leków to ryzyko jest dość małe że będą nawroty. Nie jestem pewny ale nie ma potrzeby wg prawa dodatkowych orzeczeń lekarskich.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ