Pytania neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Dyskopatie w odcinku lędźwiowym

Dyskopatie w odcinku lędźwiowym

Rezonans po zabiegu wykazał szerokopodstawne przepuklinę krążka l3/l4 uciska worek oponowy, szerokopodstawne obustronne wypukliny krążków l4/l5 i l5/S1 uciskają worek oponowy, na poziomie l4/l5 uciśnięte oba nerwy l5 w zachyłkach bocznych, stożek rdzenia kręgowego prawidłowy, oprócz tego w odcinku Th8-9 mam krąg który zwęża mi rdzeń o połowę, lecz nie stwierdzono ucisku na korzenie nerwowe.

Jeśli jest to dobrze i nie wymaga operacji, to dlaczego strasznie cierpię, mocz i stolec oddaje z ogromnym trudem, sikam pionowo, nie łukiem, w kroczu odczuwam ogromne napięcie, osłabiona stabilizacja, stopy (palce zdrętwiałe) obniżone bardzo czucie w górnej części stóp, skurcze w stopach (piętach), które biegną po całej długości nóg aż do krocza powodując dalsze uczucie zdrętwienia, i ból.

Mirosław

MRI po operacji pokazuje, że nadal są dyskopatie w odcinku lędźwiowym które mogą być przyczyną dolegliwości. Jednak duży ucisk rdzenia w odcinku Th stanowi wskazanie do operacji, ale jest ona trudniejsza i obarczona większym ryzykiem niż w odcinku L-S. Niestety raczej trzeba myśleć o leczeniu operacyjnym.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ