Pytania neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Duża centralna przepuklina krążka międzykręgowego wpuklająca się do kanału kręgowego

Duża centralna przepuklina krążka międzykręgowego wpuklająca się do kanału kręgowego

Badanie EMG stwierdziło trudny dostęp do nerwu udowego, po jego zastymulowaniu uzyskano odpowiedź o obniżonej amplitudzie w mięśniu czworogłowym. Nerw biodrowo-pachwinowy jest niedostępny badaniu elektroneuograficznemu, pośrednio można go ocenić badając mięsień poprzeczny, skośny wewnętrzny.

Rezonans kręgosłupa piersiowego stwierdza: na poziomie Th8-Th9 duża centralna przepuklina krążka mk wpuklająca się do kanału kręgowego na głębokość ok 6 mm, przepuklina uciska rdzeń kręgowy. W obrębie końcowego odcinka rdzenia kręgowego podwyższony sygnał w sekwencji T2 zależnej na długości około 1,5 cm. Widoczne wzmocnienie w obrębie rdzenia kręgowego w tym miejscu po podaniu środka kontrastowego.

Lekarze nie mają skrystalizowanego zdania czy mam uszkodzenie nerwów obwodowych, czy problemy z kręgosłupem piersiowym, proponuje mi się operację na kręgosłupie piersiowym.

Moje objawy to drętwienie okolic pachwiny prawej i okolic krocza, problemy z mikcją i wypróżnianiem się, bardzo bolesne miejsca na wewnętrznych stronach ud i uczucie ciężkości nóg do kolan, zdrętwiałe stopy. Proszę o ukierunkowanie, którą drogą powinienem pójść?

Mirosław

Na podstawie opisów badań bardzo prawdopodobne jest, że dolegliwości spowodowane są dyskopatią piersiową, proponuję jak najszybciej skontaktować się neurochirurgiem pod kątem leczenia operacyjnego.

lek. Tomasz Tykocki