Pytania neurologiczne » Choroby naczyniowe » Drobne ognisko hypodensyjne, prawdopodobnie zmiana naczyniopochodna w strukturach głębokich lewej półkuli mózgu

Drobne ognisko hypodensyjne, prawdopodobnie zmiana naczyniopochodna w strukturach głębokich lewej półkuli mózgu

W strukturach głębokich lewej półkuli mózgu drobne ognisko hypodensyjne ok. 4 mm, prawdopodobnie zmiana naczyniopochodna. Poza tym mózgowie oraz struktury tylnego dołu czaszki bez zmian ogniskowych. Układ komorowy symetryczny, nieprzemieszczony, nieposzerzony. Rezerwa płynowa podpajęczynówkowa zachowana. Ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego nie stwierdza się. Kości pokrywy czaszki bez zmian strukturalnych i pourazowych.

Proszę o interpretację wyniku badania wykonanego podczas mojego niedawnego pobytu w szpitalu. Na tym samym aparacie miałem robione TK głowy dwa lata temu, bez żadnych zmian. Co to jest za zmiana i jakie są jej objawy? Co jest jej przyczyną? Co z tym dalej należy zrobić? Czy jest możliwe, aby tak jak twierdzi lekarz mnie prowadzący w szpitalu, zmiana ta istniała już od dwóch lat, podobno razem z radiologiem przeglądali oba badania i dwa lata temu zmiana ta została podobno przeoczona przez opisującego?

Paweł

Zmiana to najprawdopodobniej spowodowana jest lokalnym niedokrwieniem mózgowia. Zwiększa to ryzyko udaru, warto wdrążyć profilaktykę chorób naczyniowych.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ