Pytania neurologiczne » Nerwobóle » Zapalenie nerwu twarzowego lewego u kobiety w ciąży z nadciśnieniem

Zapalenie nerwu twarzowego lewego u kobiety w ciąży z nadciśnieniem

Cztery miesiące temu urodziłam dziecko. W ciąży leczyłam się z powodu nadciśnienia. Będąc w szpitalu (przed porodem) dostałam zapalenia nerwu twarzowego lewego. Mięśnie połowy twarzy stopniowo przestawały funkcjonować. Po dwóch dniach po porodzie lekarz skierował mnie na konsultację neurologiczną. Miałam przeprowadzoną tomografię i rezonans magnetyczny.

Opis tomografii: w strukturach głębokich po stronie lewej drobne ognisko hipodensyjne najpewniej naczyniopochodne. Poza tym nie stwierdzam nieprawidłowych ognisk w tkance mózgowej. Układ komorowy bez zniekształceń i przemieszczeń, prawidłowej szerokości.

Rezonans magnetyczny nie został opisany, jednak lekarka stwierdziła, że nie ma nic niepokojącego, a zmiany naczyniopochodne mogły być spowodowane nadciśnieniem. Przez tydzień przyjmowałam Encorton, ćwiczyłam mięśnie twarzy, chodziłam do masażystki. Po ok. 4-5 tygodniach paraliż całkiem ustąpił. Czym mógł być spowodowany paraliż? Proszę o ocenę wyniku tomografii i radę, jak dalej postępować. Mam 33 lata.

Małgorzata

Obwodowe zapalenie nerwu twarzowego może być spowodowane przez infekcję albo czynniki termiczne jak zimne powietrze. Czasami niedowład może być spowodowany zmianą w mózgu jednak wtedy widoczne jest to w MRI.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ