Pytania neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa

Zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa

Witam
Do wizyty u lekarza mam jeszcze kilka dni,a zaniepokoiły mnie informacje na temat podobnych dolegliwości i pracy fizycznej.
oto wynik rezonansu:

Dehydratacja i obniżenie wysokości krążków m-k na poziomie L3/L4 i L5/S1.Na poziomie L1/L2 centralna przepuklina krążka m-k wpukla się do kanału kręgowego na ok. 4mm, schodzi daleko ku dołowi (na ok. 21 mm), uciska przedni zarys worka oponowego. Na poziomieL3/l4 centralne uwypuklenie krążków m-k. Na poziomieL5/S1 centralne uwypuklenie krążka m-k wpukla się do kanału kręgowego na ok. 3 mm,ogranicza światło zachyłków i spłyca światło otworów m-k.

I jeszcze kręgosłup szyjny:

na poziomie C3/C4 centralno-prawoboczne uwypuklenie krążka m-k spłyca rezerwę płynową rdzenia i wraz z osteofitami z tylno-dolnej krawędzi trzonu prawego otworu m-k. Na poziomie C4/C5 centralna przepuklina krążka m-k ogranicza rezerwę plynową rdzenia i modeluje przedni zarys. Na poziomie C5/C6 niewielkie centralne uwypuklenie krążka m-k. Na poziomie C6/C7 centralno-lewoboczne uwypuklenie krążka m-k spłyca rezerwę płynową rdzenia i lewego otworu m-k.

Proszę o przystępną informację.
Kobieta lat 47.

Renata

Obraz bardzo zniszczonego kręgosłupa. Zmiany zwyrodnieniowe odcinka L-S i szyjnego. Proponuję rozpocząć rehabilitację choć warto też skonsultować się z neurochirurgiem czy nie potrzeba jest operacja.

lek. Tomasz Tykocki