Torbiel szyszynki a bóle głowy

Co to dokładnie jest torbiel szyszynki, skąd się w ogóle może wziąć? Miałam robiony rezonans magnetyczny, który wykrył, że mam torbiel szyszynki, nie wiem, niestety, jakich wymiarów, podobno niewielka. Skierowanie na rezonans dostałam od neurologa, ponieważ od roku mam jakieś dziwne objawy tzn. połowicze bóle głowy, zaburzenia równowagi, omdlenia, mdłości, zawroty głowy. Przy tych objawach występują dreszcze, czuję się wtedy okropnie, nie wiem, co się ze mną dzieje. Ostatnio mam zaburzenia widzenia, drażni mnie światło, mam jakieś migania przed oczyma, śpię dość długo, a czuje się niewyspana, oczy mnie szczypią.

W zeszłym roku miałam robioną tomografię głowy i ona nic nie wykryła, wynik był w porządku. Biorę tabletki od 3 tygodni przeciw objawowo na zawroty głowy, nie mam już takich silnych zawrotów głowy, ale nadal są.

Wiola

Torbiele szyszynki w większości nie są bardzo groźne. Nie znam rozmiaru tej torbieli, a to ma kluczowe znaczenie. Warto wykonać badania hormonalne jak bHCB lub AFP. Często tego typu zmiany jedynie obserwuje się radiologicznie jednak u Pani sytuacja może być różna (brak danych na temat torbieli).

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ