Sztywnienie mięśni

Mam problem wynikający ze sztywnienia mięśni objawiające się tym, że jak idę po schodach to nie mogę dać następnego kroku do góry, tak mam sztywną nogę, nie mogę biegać, bo jak zacznę bieg to się przewracam, jeżeli zacisnę mocno pięść to potem nie mogę przez chwilę wyprostować palców, mam problem z wejściem do autobusu gdyż nie mogę podnieść nogi. Kiedy już się rozchodzę to jest ok, wystarczy jednak, że przez chwilę postoję lub usiądę i problem wraca.

Mam 34 lata i problem ten prześladuje mnie już od dzieciństwa. Lekarz kiedy byłam mała stwierdził, że za mało się ruszam jednak pomimo tego iż przez pewien czas intensywnie uprawiałam sport (jazda na rowerze 50km dziennie, pływanie, aerobik) problem nie ustąpił. Ten sam problem ma moja o rok starsza siostra, z tego co wiem to nikt więcej w mojej rodzinie się na takie coś nie uskarżał.

Arleta

Jeżeli taki problem ma również rodzeństwo to może być to coś genetycznego. Czasami tak mogą objawiać się choroby mięśni czy stawów lub neurologiczne. Jednak intensywne uprawianie sportu daje nadzieje że to nic poważnego, gdyż trudno byłoby sprostać takiemu wysiłkowi. Proponuję wykonać najprostsze badania laboratoryjne: morfologia, elektrolity oraz badanie nerek, i skonsultować się z internistą potem jeśli nic to nie da z neurologiem.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ