Pytania neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Nawrotowa dyskopatia albo blizna pooperacyjna kręgosłupa

Nawrotowa dyskopatia albo blizna pooperacyjna kręgosłupa

Moja córka jest po fenestracji L5/S1 po stronie prawej eksploracji korzeni nerwowych, usunięciu przepukliny jądra miażdżystego, foraminektomii prawostronnej, odbarczeniu korzenia S1 po stronie prawej. Po 2 miesiącach po operacji moją córkę zaczął znowu boleć kręgosłup i noga, na zlecenie lekarza zrobiłem jej rezonans na którym pisze:

Spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Osłabienie sygnału w obrazach T2- zależnych krążka międzykręgowego L5-S1 w przebiegu zmian dehydratacyjnych. Obniżenie wysokości krążka międzykręgowego L5-S1. Tylna, centralna podwięzadłowa przepuklina jądra miażdżystego krążka międzykręgowego L5-S1 z uciśnięciem przedniej ściany worka oponowego, zachyłków bocznych kanału oraz w mniejszym stopniu wypełnieniem dolnych części otworów międzykręgowych, możliwa kompresja wychodzących tu korzeni nerwów rdzeniowych, nie można wykluczyć współistniejącej blizny po przebytym zabiegu operacyjnym.

Do wizyty lekarskiej zostało 2 tygodnie, bardzo się denerwuje i chciałbym wiedzieć czy czeka ją kolejna operacja.

Robert

W opisie albo nawrotowa dyskopatia L5-S1 albo blizna pooperacyjna w takich sytuacjach warto skonsultować się z lekarzem który przeprowadzał operacje pod kątem ewentualnej reoperacji.

lek. Tomasz Tykocki