Pytania neurologiczne » Bóle głowy » Napadowe bóle głowy z prawej strony

Napadowe bóle głowy z prawej strony

Cierpię o 3 lat na bóle głowy. Dotyczy to szczególnie prawej strony. Napady bólu występują średni raz w miesiącu. Zrobiłam ostatnio badanie MR. Bardzo proszę o interpretację wyników:

OPIS: Badanie mózgowe wykonano w sekwencjach tse w obrazach Flair, T2 zależnych oraz w obrazach T1 przed i po dożylnym podaniu środka kontrastowego. Skany wykonano w płaszczyznach osiowych, strzałkowych i czołowych. Uwidoczniono pojedyncze owalne zmiany hiperintensywne w T2 i FLAIR, hipointensywne oraz izointensywne w T1, zlokalizowane w kleszczach (przednich i tylnych) ciała modzelowatego. Największa średnicy 6 mm widoczna jest przy rogu potylicznym lewej komory bocznej. W trzonie ciała modzelowatego oraz podnamiotowo zmian nie stwierdza się. Obraz MR tych zmian sugeruje etiologię demielinizacyjną, ale nie spełnia kryteriów rozpoznania choroby (np. SM) Nie wykazano wzmocnienia zmian po kontraście. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony. Rezerwa płynowa zachowana.

Jolanta

Trzeba poszerzyć diagnostykę, gdyż opis MRI sugeruje podejrzenie SM, C trzeba wykonać badanie płynu mózgowo-rdzeniowego oraz potencjały wzrokowe. W rozpoznaniu znaczenie ma także obraz kliniczny.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ