Pytania neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Leczenie zmian zwyrodnieniowych w odcinku szyjnym kręgosłupa

Leczenie zmian zwyrodnieniowych w odcinku szyjnym kręgosłupa

Odebrałam właśnie wynik RM odcinka szyjnego. Oto opis:

Lordoza szyjna zniesiona.Krążki międzykręgowe C3-C4,C4-C5 i C5-C6 są miernie obniżone i wykazują cechy dehydratacji wyrażone obniżeniem sygnału w sekw FSE T2. Na poziomie C3-C4 przepuklina podwięzadłowa centralnodwuboczna ograniczająca przednią rezerwę płynową rdzenia oraz redukująca miernie oba zachyłki boczne,w większym stopniu zredukowany zachyłek lewy. Na poziomie C4-C5 przepuklina podwięzadłowa centralnodwuboczna ograniczająca przednią rezerwę płynową rdzenia oraz redukująca oba zachyłki boczne,w większym stopniu zredukowany zachyłek lewy. Na poziomie C5-C6 przepuklina powięzadłowa centralnodwuboczna ograniczająca przednią rezerwę płynową rdzenia oraz redukująca oba zachyłki boczne. Na poziomie C6-C7 mała przepuklina centralna. Rdzeń szyjny nie wykazuje zmian ogniskowych.

Czy jest to wynik kwalifikujący do zabiegu operacyjnego? W chwili obecnej przechodzę kolejną rehabilitację. Muszę dodać,że dolegliwości bólowe, z którymi walczę od dwóch lat nasiliły się. Oprócz zmian w odcinku szyjnym, mam również zmiany w odcinku lędźwiowym. Wczoraj otrzymałam skierowanie na konsultację neurochirurgiczną.

Katarzyna

Opis świadczy o wielopoziomowych zamianach zwyrodnieniowych w odcinku szyjnym kręgosłupa. Od poziomu C3-C4 zmiany są bardzo nasilone. Wskazana jest konsultacja neurochirurgiczna pod kątem operacji. Może się okazać, że leczenie zachowawcze nie przyniesie poprawy.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ