Pytania neurologiczne » Neurologia » Drżenie całego ciała

Drżenie całego ciała

Mam 23 lata i ostatnio pojawiło się u mnie drżenie całego ciała. Na ogół jest to nie widoczne jednak czasami ręce tak mi się trzęsą jak 90-latkowi. Wydawało mi się również że czasami to mija, bo nie odczuwam tego, jednak partner uświadomił mnie że trzęsę się cały czas. Drży mi całe ciało. Inne objawy: bóle głowy (czasami również gałki ocznej); silne zawroty głowy; bóle brzucha - głównie w okolicach nerek, ale także mniejszy po prawej stronie w dole i okolicach pępka; wyjątkowo silne mdłości po każdym posiłku (od dzieciństwa odczuwam często mdłości stąd udało mi się opanować trochę chęć zwymiotowania, jednak teraz udaje mi się to z ogromnym trudem), ból kręgosłupa - na początku w odcinku lędźwiowym, teraz też wyżej ok 10cm. Od jakiegoś czasu pojawiły mi się również nie wielkie ilości mleka w sutkach. Trochę to przypomina krostki, takie malutkie. Mam problemy z koncentracją, nie mogę się na niczym skupić, mam zaburzenia równowagi, a moje szumy uszne stały się dużo głośniejsze. Jestem bardzo senna. Nie potrafię zapamiętać bardzo wielu rzeczy, mylę kolejność liter w wyrazie, albo po napisaniu jakiegoś słowa np. w smsie, nagle nie wiem co chciałam napisać albo nie wiem co dane słowo znaczy.

Moje ciśnienie to 90/60. Mam niedorozwiniętą tarczycę (jest o 50% mniejsza), ale badania w marcu wyszły prawidłowo. Od dwóch lat zażywam tabletki antykoncepcyjne. Około 10 lat temu stwierdzono u mnie szumy uszne. Moja babcia cierpiała na cukrzycę.

Przyznaję, że z powodu szumów cierpiałam na depresję, a do tej pory źle znoszę stres. Jednak nigdy nie przechodziłam tego w tak bolesny sposób. Nie wykluczam że jest to zaburzenie psychiczne, jednak najpierw chciałabym mieć pewność że nie jest to choroba fizyczna. Na wizytę jestem już umówiona, jednak jeśli Pani lekarz przez ponad 20 lat nie wykryła niedorozwiniętej tarczycy, to trochę jej nie ufam. A miałam wszystkie objawy. Sytuacja się poprawiła od kiedy zaczęłam brać doustną antykoncepcje. Zniknęły zrogowacenia na łokciach, schudłam, minęło osłabienie i senność, poprawiła mi się pamięć, chociaż ciągle mam zmarznięte stopy.

Joanna

W pierwszej kolejności należy wykonać kontrolne badanie hormonów przysadki : TSH, ACTH, STH PRL, gdyż one mogą odpowiadać za tego typu dolegliwości. Potem warto też wykonać badanie obrazowe mózgowia, celowane na okolice siodła tureckiego aby uwidocznić przysadkę.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ