Pytania neurologiczne » Bóle głowy » Bóle głowy po upadku na twarz

Bóle głowy po upadku na twarz

Jestem osobą, która uprawia sport wyczynowo od 14 lat (mam 20 lat). Gdy miałam 6 lat przeszłam ciężki wypadek: spadłam z ok. 3 metrów na twarz, na beton.

Rozpoznanie: wstrząśnienie mózgu 1 stopnia,rana tłuczona okolicy czołowej, rany darte policzka i nosa po stronie prawej z ubytkami skóry, rozcięcie i stłuczenie prawego łuku jarzmowego. Dokonano operację plastyczną. Od kilkunastu lat męczę się z bólami głowy.

Objawy: ból w części potylicznej promieniujący do prawej skroni, oraz do kręgosłupa(odcinek szyjny). Ból jest tak silny, że nie jestem w stanie nic zrobić, tzn. zawroty głowy, nic nie słyszę. Trwa on od 10 sekund-4 minut, kilka razy dziennie. Ból nasila się przy większym wysiłku i gdy się śmieję. Często jest to ból całej głowy, jakby ktoś mi ją bardzo mocno ściskał. Zauważyłam, że mam problemy z pamięcią (dość duże). W zeszłym roku okazało się, że mam anemię.

Co powinnam zrobić? Boję się udać do lekarza.

Roksana

Obawiam się że jednak warto się udać do lekarza. Ważne aby po urazie zbadać odcinek szyjny kręgosłupa, gdyż takie dolegliwości mogą być spowodowane zmiany w odcinku szyjnym. Jeśli są problemy ze słuchem to trzeba skorzystać z pomocy laryngologa. Natomiast bóle głowy często mogą się utrzymywać latami po urazie głowy. Czasami dobre efekty daje akupunktura.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ