Pytania neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Zawroty głowy, drętwienie przedramion i ramion, uczucie zmęczenia i sztywnienia mięśni

Zawroty głowy, drętwienie przedramion i ramion, uczucie zmęczenia i sztywnienia mięśni

Od 3 tygodni czuję się dziwnie. Zaczęło się od lekkich zawrotów głowy, przez tydzień czułam się jak pijana, ale w rzeczywistości chyba się nie chwiałam. Potem to ustąpiło, a zaczęły drętwieć mi przedramiona, następnie ramiona. To odczucie zmniejszyło się po tygodniu, zaczęło się uczucie zmęczenia mięśni przedramion i ramion. To uczucie nasila się jeszcze bardziej przy drobnych pracach domowych, typu obieranie ziemniaków. Uczucie zmęczenia dotyczy także nóg, ale w mniejszym stopniu. Dzisiaj mam zdrętwiałą lewą rękę łącznie z dłonią. Do tego jeszcze w ostatnich dniach sztywniały mi mięśnie na policzkach. Trwało to kilka godzin, potem mijało i za jakiś czas wracało.

Mam 40 lat, na nic nie choruję, oprócz trombofilii ujawnionej w ciąży, teraz bez leków. Do tej pory nie miałam problemów z kręgosłupem szyjnym. Co o tym sądzić, co robić?

Agnieszka

Czasem takie objawy mają charakter nerwicowy. Jednak warto aby zbadał Panią lekarz, gdyż czasem zwykłe badanie lekarskie i wywiad mogą mogą być decydujące. Objawy takie mogą występować w wielu chorobach.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ