Pytania neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Zapis o zmianach zlokalizowanych w okolicach centralno-skroniowo-cmieniowych obustronnie

Zapis o zmianach zlokalizowanych w okolicach centralno-skroniowo-cmieniowych obustronnie

Zapis wykonano w czuwaniu. Czynność podst. w okol.ciemieniowo-potylicznych składa się z fal alfa 9-10Hz o ampl. do 60uV. Rz zaznaczona. Zapis o zmianach zlokalizowanych w okol.centralnoskroniowo( max tył)-ciemieniowych obustronnie pod postacią licznych pojed. fal ostrych, poj. i grup fal ostrych z następną falą wolną poj. i grupą fal wolnych 4-5Hz o ampl. do 150uV z tendencją do synchronizacji szczególnie w trakcie Hw. Fst - akcentacja zmian przy częstotliwości błysków 15Hz. ORZECZENIE: Zapis o zmianach zlokalizowanych w okol.centralno-skroniowo-cmieniowych obustronnie.

Jakiś czas temu dostałem taki wynik EEG, niestety do neurologa idę dopiero sporo po nowym roku gdyż nie stać mnie na wizytę prywatną. Jeśli to możliwe to chciałbym się dowiedzieć co wynika z takiego zapisu.

Patryk

Zapis może świadczyć o napadach padaczkowych, jednak wiele zależy od objawów klinicznych, warto wykonać badanie CT głowy.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ