Pytania neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Wyprostowanie lordozy szyjnej

Wyprostowanie lordozy szyjnej

Chciałbym zasięgnąć informacji odnośnie lordozy. Mam 24 lata, jestem studentem i jednocześnie pracuje (praca siedząca). Moje problemy zaczęły się kilka miesięcy temu od lekkich bólów głowy i karku ustępujących po paru dniach. Natomiast od miesiąca objawy zaczęły się nasilać, mam okropne bóle głowy szczególnie potylica prawa i lewa strona głowy, brak koncentracji, nie mogę zebrać myśli szczególnie koło południa, częste problemy ze snem wstaje zmęczony i nie wyspany do tego ostatnio zacząłem mieć mdłości, problem ze wzrokiem, rozdrażnienie, przez 2 miesiące schudłem 12 kg, mam często zimne dłonie. Powyższe objawy są bardzo często, i muszę przyznać ze zwiększyły się gdy zacząłem pracować - praca siedząca.

Wyniki badań z tomografii komputerowej nic nie wykazały, okulista bez zarzutów, ciśnienie w normie. Natomiast wynik RTG stwierdził wyprostowanie lordozy szyjnej. Poza tym nic, czy moje problemy z głową są związane z kręgosłupem?

MARCIN

Proponowałbym wykonanie badania MRI odcinka szyjnego kręgosłupa. Jest taka możliwość, że zmiany w kręgosłupie szyjnym dają wymienione objawy. Możliwe że zmiany nie są bardzo nasilone i wystarczająca może być rehabilitacja, ale o tym można zdecydować dopiero po badaniu MRI.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ