Pytania neurologiczne » Bóle głowy » Wynik EEG a napięciowe bóle głowy

Wynik EEG a napięciowe bóle głowy

Mam 33 lata i od ponad 20 cierpię na bóle głowy, neurolodzy oceniają, że to bóle napięciowe. Proszę o interpretację wyniku EEG (badanie zrobione po raz kolejny, poprzednio w 2004r. wykazało zmiany patologiczne), aktualny wynik:

Opis badania: Badanie wykonano w czuwaniu. Zapis zróżnicowany przestrzennie. Czynność podstawowa, w okolicy ciemieniowo-politycznej nieregularna składa się z fal alfa 9-12 Hz o ampl. do 30 uV, z nałożonymi seriami niskonapięciowych fal beta. RZ jest wyrażona. We wszystkich okolicach. z niewielką przewagą okolic czołowo-skroniowych i półkuli lewej, w sposób rozsiany, czasami synchroniczny, widoczne są, wyróżniające się nieco wyższą amplitudą, okresowo dość liczne pojedyncze grupy fal theta 7-8 Hz, rzadziej theta 6Hz. FS bez istotnego wpływu na zapis. W HW i po jej zakończeniu, kilkakrotnie zarejestrowano w okolicach czołowych obustronnie, z tendencją do uogólniania się, napadowe grupy wyostrzonych fal wolnych 3-4 Hz i fal ostrych z napadową falą wolną o ampl. do 100 uV.

Aleksandra

Zapis jest nieprawidłowy, prowokacja hyperwntylacją spowodowała zapis napadowy w czołach. Warto wykonać jeszcze badane CT głowy i upewnić się że nie ma innego patologicznego procesu.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ