Pytania neurologiczne » Bóle głowy » Uporczywy, psychogenny ból głowy w okolicy czołowej a leczenie akupunkturą

Uporczywy, psychogenny ból głowy w okolicy czołowej a leczenie akupunkturą

Zapis z zaznaczoną asymetrią pod postacią okresowo występujących serii fal theta 4-5Hz o amplitudzie do 80mV w okolicy czołowej. Cech napadliwości nie stwierdza się. Hw i Fs nasilają zmiany. Reakcja blokowania zaznaczona. Czynność podstawowa z dominującą fal alfa-beta 10-25Hz. Badania rezonansu nie wykazało żadnych zmian.

To wyniki badań EEG. Wszystko było dobrze, tylko wyszło przyścienne zgrubienia błony śluzowej w zat. klinowej w linii pośrodkowej, w części komórek sitowych obustronnie, w lewej zatoce szczękowej i prawej zatoce czołowej i skrzywienie przegrody nosowej.

Oprócz tych badań wszystko jest OK. Badania typu krew, mocz, naczynia, borelioza itp. wyszły dobrze. Konsultacje u laryngologów w sprawie tych zatok były wyjaśnione, że zatoki są powietrzne i zdrowe.

Byłem badany u neurologów i oni nic nie wiedzą, przepisują leki, które nie działają, a mnie strasznie boli głowa w okolicy czołowej od dwóch miesięcy bez przerwy. Tylko podczas snu ten ból odchodzi, ale wystarczy, że się przebudzę i dalej odczuwam ten ból. To jest ból jakby coś siedziało w głowie i cały czas bolało i ten ból jest czasami bardzo silny i kłujący. Jednak cały czas czuję taki ucisk w głowie.

Byłem konsultowany u dentysty, okulisty, gdy dwa razy leżałem w szpitalu. Mam zrobione testy psychologiczne, są dobre. Pan psychiatra stwierdził chorobę f45.4, uporczywy ból psychogenny. Tylko leczenie nie pomaga. Leki depresyjne, padaczkowe, naczyniowe mają odwrotne działanie. Proszę o pomoc w leczeniu tej choroby. Mam 16 lat.

sebastian

Dobre wyniki w leczeniu napięciowych bólów głowy daje leczenie akupunkturą.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ