Pytania neurologiczne » Bóle głowy » Uciskowe bóle głowy u dziecka

Uciskowe bóle głowy u dziecka

Moja 5 letnia córka od kilku m-cy skarży się na chwilowe uciskowe bóle głowy u jej nasady, bądź z przodu - raz prawa strona raz lewa. Od kilku dni bóle są coraz częstsze i dłużej trwają. Nie zaburza to jednak jej normalnej aktywności. Dziecko jest pogodne, bawi się, nie pokłada - nawet w czasie tego bólu. Do tego od kilku dni mówi, ze bolą ją zęby. Przyczyna stomatologiczna została całkowicie wykluczona.

Niepokoję się, gdyż córka była pod obserwacją neurologiczną pod kątem zaburzeń napadowych, generalnie nie potwierdzonych, ale kilka zapisów eeg było nieprawidłowych. Faktem są mioklonie przysenne i przebyte w wieku ok 2 lat wstrząśnienie mózgu z chwilową utrata przytomności.

Poza tym pozostaje pod opieką poradni dermatologicznej z powodu rozległych plam kawowych na nodze i plecach.
Wizytę u neurologa mamy dopiero w grudniu. Czy w.w. bóle głowy mogą świadczyć o zaburzeniach neurologicznych, guzie mózgu itp? Czy konieczna jest wcześniejsza konsultacja u specjalisty?

Emilia

Zmiany kawowe na skórze mogą być związane z nerwiakowłóknikowatością, a ta zwiększa ryzyko pewnych nowotworów mózgu. Zatem dobrze jest wykonać badanie obrazowe mózgowia. Jednak trzeba też pamiętać że bóle głowy u dzieci mogą być związane z zachowaniami adaptacyjnymi np. w przedszkolu.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ